אבצס פריאנאלי | ד"ר שינהר דניאל - מומחה לכירורגית ילדים
המרפאה
זימון תורים
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור

 
שליחת מייל

 
 
phone2, phone, contact, telephone, support, call

 0722-796-046

אמהות יקרות, ראיתן גוש לא ברור מסביב לפי הטבעת של ה-BABY שלכם? לא להיבהל.

קוראים לתופעה מורסיה (אבצס) סביב פי הטבעת – אבצס פריאנאלי.

חשוב שתדענה, שממצא זה הינו שכיח יחסית בילדים והוא בעיקר מופיע בתינוקות זכרים מתחת לגיל שנה אבל יכול להופיע בבנים ובבנות בכל גיל.

מה זה אבצס פריאנאלי ולמה זה קורה

אבצס פריאנאלי הינו צבר של מוגלה הנמצא בסמוך לפי הטבעת. אתן מגלות אותו בזמן החלפת טיטולים או בשעת הרחצה. הממצא נראה כאזור אדום ומורם ויתכן מרכז לבן שממנו יכולה לדלוף מוגלה. ממצא זה יכול להיות רגיש למגע כתוצאה מהלחץ בתוך האבצס. הממצא עלול לגרום לילד להיות באי שקט ולעיתים נדירות יותר חום או כאבים משמעותיים.

רוב האבצסים מופיעים ללא סיבה בילדים בריאים לחלוטין. הטיפול הראשוני, שמרני באמצעות אמבטיות ואנטיביוטיקה ובמידה וזה לא עוזר יתבצע ניקוז כירורגי. חלק מהאבצסים הללו אינם מחלימים לחלוטין ונוצר פתח קטן באזור הניקוז של האבצס ומפתח זה יש תעלה או נתיב שיוצר חיבור בין האבצס והעור שבחוץ.

ממצא זה נקרא פיסטולה אנאלית. נוכחות של ממצא זה עלולה להביא במקרים נדירים בצורך בפעולה כירורגית ניתוחית. 

איך מטפלים באבצס פריאנאלי

ד"ר שינהר מנהל מחלקת כירורגית ילדים בתל השומר עם ניסיון של למעלה מ-30 שנה יעניק לכם את הייעוץ והטיפול לילדכם. הטיפול שניתן מותאם לגילו של הילד, בגודל האבצס ולא פחות חשוב במידת האי נוחות שהוא גורם לילד. בחלק גדול מהמקרים, טיפול אנטיביוטי יגרום לנסיגה של האבצס ובמידת הצורך ד"ר שינהר יבצע פעולה כירורגית פשוטה בהרדמה מקומית על ידי חתך קטן במרכזו האבצס במטרה לנקזו. הניקוז הכירורגי יביא להקלה מידית בתחושת האי נוחות ויתכן ויביא להחלמה מלאה. הפעולה הכירורגית הינה פשוטה, במרבית המקרים ללא סיבוכים לעיתים מופיעים סיבוכים והם יבואו לידי ביטוי: בדימום, זיהום, והפיכת האבצס לפיסטולה.

האם ישנה נטייה לחזרה של אבצס פריאנאלי

חזרה של האבצס שכיחה יותר בקרב תינוקות מתחת לגיל שנה וכדי להימנע מחזרה  של התופעה מומלץ מאד להקפיד על שגרת היגיינה מקומית מיטבית. במרבית המקרים מעל לגיל שנה התופעה נעלמת ואינה חוזרת והסיבה לכך לא ברורה.

גילתן את התופעה, לא בטוחות מה זה אומר, קודם כל, חשוב לדעת שישנה תופעה כזו. ד"ר שינהר  ישמח לפגוש אתכן עם הילד שלכן, לייעוץ אישי בקליניקה וליווי בכל תהליך הפרוצדורה עד להחלמה מלאה. טיפול נכון ימנע חזרות של התופעה ובכל מקרה חשוב לזכור שזאת תופעה שבמרבית המקרים עוברת עם הגיל.

 

אבצס פריאנאלי

 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה


מרפאה ראשית
ברודצקי 43, רמת אביב

0722-796-046
talishinhar@gmail.com

בניין רופאים, רמת אביב, תל אביב,
כניסה ב׳ (מערבית),
צמוד לשופרסל - קומה 1,
מול קופ״ח מאוחדת.

 


מרכז רפואי דוד ADMC, הרצליה
ייעוץ הומיאופתי – ביטוחים פרטיים
Admcmedical.com

רחוב דוד המלך 1, הרצליה פיתוח

 


** שימו לב ***
מרפאת שב"ן לכירורגית ילדים
לבעלי כרטיס קופת חולים מכבי ומאוחדת
** ימי רביעי בלבד **