אדנואידים | ד"ר דניאל שינהר

אדנואידים

אדנואידים (או "פוליפים"), ברמה הבסיסית ביותר, הם רקמות הממוקמות בלוע, אשר תפקידן הוא "ללכוד" וירוסים ולייצור נוגדנים שיאפשרו להתמודד איתם. מה שחשוב להדגיש הוא שהאדנואידים, במצבים מסוימים, עלולים להיות צרה צרורה ואף להביא לסיבוכים, דוגמת דלקות גרון. ממה נובע הדבר? ומה ניתן לעשות על מנת להתמודד איתו? על כך ועוד במאמר הבא.
על הסיבוכים של האדנואידים
כאשר מדברים על אדנואידים, מספר תרחישים מרכזיים צריכים להיכנס לתוך המשוואה. ראשית, המדובר הוא על מצבים בהם האדנואידים הם בגודל החורג מהממוצע, או אפילו מהבריא.

מצב שכזה עלול להביא לחסימה של נתיב האוויר, ועקב כך גם לקושי בנשימה דרך האף – תסמינים אפשריים של כך הם דלקות בדרכי הנשימה או בגרון. זאת ועוד, הצטברות הנוזלים באוזניים, הנגרמת כפועל יוצא של האנדואיד המוגדל, עלולה להביא אף היא לדלקות אוזניים אשר הולכות וחוזרות. יחד עם הפרשת ליחה או ייצור נזלת בכמות גדולה.

יש לתת את הדעת על כך שעיקר הבעיות המאפיינות אדנואידים נוגעות לילדים, כאשר הסיבה העיקרית לכך היא התפתחות שאינה תקינה של האיברים הרלוונטיים. ואכן, מבחינה סטטיסטית מרבית הניתוחים בתחום נעשים בגילאי שלוש עד ארבע. על כל פנים, נהוג לא לעשות את הניתוח מתחת לגיל שנה, ולו עקב פוטנציאל הסיכון עבור תינוקות בגיל זה.

הפתרון: פנייה לד''ר דניאל שינהר
טיפול בדלקות גרון, כמו גם סיבוכים אחרים הנגרמים עקב אדנואידים, מהווים חלק משמעותי מסל הטיפולים של ד''ר דניאל שינהר – כירורג ילדים, הומאופת ורופא מוהל מהשורה הראשונה בישראל. טיפוליו ניתנים במרפאה פרטית, הממוקמת במרכז "רפואות" אשר ברמת אביב ג'. כל טיפול נעשה בהתאמה מלאה לצרכי המטופלים (כאמור, בעיקר ילדים), תוך שימוש בציוד מתקדם ובטכניקות ייעודיות, המביאים יחדיו לאחוזי הצלחה מקסימליים.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
אלרגיות
טלפון
0722-796-046


דואל

talishinhar@gmail.com

כתובת
רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'
פרטי התקשרות

להתייעצות/קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם
בכל עת

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה