בקע מפשעתי אצל ילדים | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה
המרפאה
ווצאפ
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור
שליחת מייל
 
phone2, phone, contact, telephone, support, call

 0722-796-046

בקע מפשעתי אצל ילדים הנקרא גם הרניה, שבר או קילה הוא תופעה מולדת נפוצה. בקע מפשעתי אצל ילדים הוא פגם מולד, אך ישנם מקרים בהם הבקע מופיע מספר חודשים או שנים לאחר הלידה. כ־5% מהילדים באוכלוסייה סובלים מבקע מפשעתי, מרביתם בנים. גם יבלות ויראליות אצל ילדים הן תופעה שכיחה, והן מפריעות בעיקר בשל המטרד החיצוני.

איך נגרם בקע מפשעתי?
בקע מפשעתי אצל ילדים נוצר כתוצאה מתעלה פתוחה באזור המפשעה שהייתה צריכה להיעלם לאחר הלידה.

דרך התעלה הפתוחה שמחברת את חלל הבטן עם שק האשכים אצל בנים ועם השפה הגדולה אצל בנות, חודרים בשלב מסוים לולאות מעי או שחלה אצל בנות. בדרך כלל ההורים מבחינים בנפיחות במפשעה או בשק האשכים וכך מזהים את הבקע, כאשר את האבחנה חשוב לעשות בבדיקה אצל כירורג ילדים מומחה לדוגמה ד"ר שינהר. ברוב המקרים, תעלם הנפיחות בצורה עצמונית, אולם תחזור להופיע בעת שיעול, בכי או מאמץ גופני הגורמים לעלייה בלחץ התוך בטני.

התיקון הניתוחי
דרך הטיפול במקרה של בקע מפשעתי אצל ילדים היא תמיד בהליך כירורגי. בניתוח סוגרים את התעלה של קרום הצפק באמצעות תפר מחוט מתמוסס. ניתוח לתיקון בקע מפשעתי אצל ילדים מתבצע לרוב תוך הרדמה כללית. על כן, חשוב ביותר להקפיד שבעת הניתוח הילד יהיה בריא לחלוטין, ללא חום, שיעול, ליחה, נזלת ועוד. ברגע שהאבחנה הרפואית היא שמדובר בבקע מפשעתי, מומלץ לעשות מיד את הניתוח, רצוי אצל ד"ר שינהר, מומחה בכירורגיית ילדים. זאת, על מנת למנוע סיבוכים שונים בפרט מצב של "כליאת בקע" בו לולאות המעי נכלאות במפשעה.

לקבלת מידע נוסף ולתאום תור לקליניקה התקשרו אלי כעת לטלפון 052-2807771

 

בקע מפשעתי אצל ילדים

 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


פרטי התקשרות

phone2, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin

 0722-796-046

talishinhar@gmail.com

רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'

 

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה