ברית בהרדמה מקומית | ד"ר דניאל שינהר

ברית בהרדמה מקומית

אחרי שבמהלך השנים הכרנו שתי אופציות עיקריות לברית מילה, ברית באמצעות מוהל מוסמך וברית באמצעות רופא מוסמך, בשנים האחרונות החלו בתי חולים ומרכזים רפואיים לערוך אף הם ברית מילה בהרדמה מקומית או מלאה תחת ידיו של כירורג ילדים. ברית מלאה בצורה כזו, מונעת מהילד להרגיש כל כאב וזו זמנית מרגיעה את ההורים מפני חשש שמא יקרה משהו. בזמן שברית מלאה בצורות מסורתיות הסתבכו לא פעם, אזי שברית מלאה בהרדמה מקומית או מלאה, לא רק שנעשית במתכונת של ניתוח (מוגדרת "כמיני ניתוח"), אלא שאם קורה משהו, ניתן לטפל בכך בו במקום.

כיצד מתבצעת ברית בהרדמה מקומית
פרוצדורה של ברית מלאה בבית חולים מתבצע באופן הבא. מרדים ילדים מבצע את תהליך ההרדמה בעזרת זריקת אלחוש, וכירורג ילדים מבצע את תהליך החיתוך בחדר ניתוח או בחדר טיפולים סטרילי. מסביבו צוות תומך שעוזר לו בתהליך.

כאשר התינוק מקבל את זריקת ההרדמה, הוא למעשה לא מרגיש דבר מהפרוצדורה שמתבצעת. להבדיל מהרדמה בברית מלאה רגילה אשר נעשית באמצעות יין, אזי שכאן מדובר על חומר שמיועד באופן ייחודי להרדמה ומונעת כל כוונת כאב וסבל לתינוק. ההורים יכולים להיות לידו ולראות את התהליך, כך הם מרגישים שותפים בכל שלב שלו.

איך בוחרים רופא לביצוע ברית מילה:
  • ניסיון בעבר – עלינו לבחור רופא שיש לו ניסיון בעריכת ברית מילה, ואחת כמה וכמה בעריכת ברית עם הרדמה. זה חייב להיות כירורג ילדים מקצועי ומנוסה.
  • מקום מסודר- יש לבחור אך ורק מרפאות או בתי חולים מסודרים שיש להם חדר מקצועי לעריכת ברית מילה וצוות תומך.
  • מידע ושקיפות מלאים – לפני תחילת התהליך, יש לקבל מהרופא ומהמקום בו עורכים את הברית, מידע מלא על הפרוצדורה וליהנות משקיפות מלאה בכל שלב בתהליך. רק כך נוכל להרגיש בטוחים כשהילד שלנו עובר אותו.

לסיום, אנחנו רוצים להמליץ על ד"ר דניאל שינהר, כירורג ילדים מנוסה שעורך פרוצדורות של ברית בהרדמה מקומית. אצל ד"ר שינהר תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש על ברית מילה בצורה כזו, כך שהילד לא יסבול מכאב ואתם תוכלו להיות רגועים ושלווים.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
חיזוק מערכת חיסון בילדים
 
הורים צעירים רבים חוששים מהרגע בו יצטרכו לעשות ברית מילה לילדיהם, החשש מפני מה שעלול לגרום לרך שזה עתה נולד, הכאב שיחוש בעת הברית, ולא פחות, מה שהם יחושו כאשר יתבצע התהליך, גורם להם לחפש דרכים יותר זהירות ונוחות לעשות את זה.

דוגמא לכך היא ברית בהרדמה מקומית.
טלפון
0722-796-046


דואל

talishinhar@gmail.com

כתובת
רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'
פרטי התקשרות

להתייעצות/קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם
בכל עת

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה