הומיאופתיה | ד"ר דניאל שינהר

הומיאופתיה

 מה זה הומיאופתיה?

הומיאופתיה הינה גישה טיפולית הוליסטית שהוגדרה לראשונה על ידי  סמואל האנמן במאה ה-18. הטיפול ההומיאופתי מתייחס לאדם כולו ולמכלול מאפייניו הכוללים סימפטומים פיזיים, מאפיינים נפשיים,  הרגלי אכילה והתנהלות חייו.

ההומיאופתיה, הינה רפואה טבעית המביאה לריפוי הגוף על ידי הקלה בתסמינים, חזרה למצב גוף תקין ושיפור הבריאות הכללית של האדם.
הומיאופתיה הוכחה כיעילה לטיפול במצבי חולי שונים בגוף ובנפש והיא בטוחה לשימוש, בתינוקות, ילדים, מבוגרים וכן בקרב בעלי חיים. הטיפול ההומיאופתי מאפשר לאדם לעבור תהליך הבראה עמוק, מעלה את רמת הבריאות שלו ומביא לפתרון הבעיה מהשורש, ללא תופעות לוואי הקיימות בתרופות המערביות.

הרפואה ההומיאופתיה מאמינה שניתן לטפל באדם חולה באמצעות חומר, שאם אותו חומר יינתן לאדם בריא, הוא יגרום להופעתם של סימפטומים דומים לאלה של המחלה, בתנאי ואותו חומר עבר דילול סדרתי (למשל, במים). כל דילול של החומר מסלק את האפקט הרעיל של החומר מצד אחד ומצד שני, משאיר בו את כל התכונות המרפאות . ה"רמדי" הסופי (Remedy)/ התכשיר ההומיאופתי, הינו תכשיר מדולל מאד  אשר מזוקקות בו כל התכונות המרפאות המגיעות אל שורשי המחלה שנמצאים במישורים עמוקים.


ממה עשויים המוצרים ההומיאופתיים?
הומיאופתיה מיוצרת מחומרים טבעיים בלבד, כגון צמחים ומינרלים אשר הינם ידידותיים לסביבה. תכשירים אלה בטוחים לשימוש לכל האוכלוסייה כולל נשים בהריון ומניקות, תינוקות, ילדים ומבוגרים. התכשירים ניתנים במהולים נמוכים מאד ולכן אינם גורמים לתופעות לוואי. אין לבלבל את הרפואה ההומיאופתית עם רפואה צמחית, רפואה סינית, או סוגים אחרים של רפואה טבעית. הרפואה ההומיאופתית הינה רפואה ייחודית, ושונה מכל האחרים.


במה הומיאופתיה שונה מרפואה מערבית?
הרפואה ההומיאופתית רואה בתסמינים את ניסיונות הגוף הבריא לחזור לשיווי משקל. ולכן, הטיפול ינסה להחזיר את הגוף למצב של שיווי משקל בניגוד לרפואה המערבית המדכאת את התסמינים.
לדוגמא: ברפואה המערבית – הצטננות או אלרגיה יטופלו בתכשיר אנטי איסטמיני כדי ליבש את האף הנוזף והעיניים הדומעות, אבל תרופות אלה גורמות לתופעות לוואי לא נעימות כגון ישנוניות ועצירות. עם טיפול הומיאופתי נכון לא יהיו תופעות לוואי כאלה והמטופל יחזור למצבו התקין בצורה טבעית.

הומיאופתיה מזהה שכל אדם מציג את אותה מחלה בצורה מעט שונה בהתאם לאופיו. אי לכך שני מטופלים עם אותה מחלה לא בהכרח יקבלו את אותו טיפול. ההומיאופתיה מטפלת בגוף ובנפש כאחד ורואה בהם מכלול הדורש התייחסות וטיפול מתאים.

מהי הומיאופתיה קלאסית?
הומיאופתיה קלאסית קיימת מעל ל-200 שנה וכוללת את מרכיבי המפתח הבאים:
  • החוק של דומה בדומה יטפל.
  • מינונים מינימאליים.
  • התאמה של הסימפטומים לפרופיל של המטופל
  • שימוש בתכשיר בודד בכל פעם.

מהי הומיאופתיה מודרנית/ הומוטוקסיקולוגיה?
הומיאופתיה מודרנית, ההומוטוקסיקולוגיה, פותחה לפני כ 80 שנה ע"י רופא גרמני, שהיה הומיאופאת , בשם ד"ר הנס היינריך ריקוויק. ההומיאופתיה המודרנית מבוססת על המסורת והניסיון ההומיאופתי הקלאסי , תוך שילוב עם מחקרים מדעיים.

הומיאופתיה מודרנית - גשר בין הרפואה המערבית המתקדמת לבין הרפואה הומיאופתית מבוססת מדע.
העיקרון  של ההומיאופתיה המודרנית הינו לתת לגוף להתגבר על מחלה על ידי הפעלת מערכות הגנה שונות ונטרול חומרים זרים ורעלים בגופינו באמצעות תכשירים המכילים מספר רכיבים הומיאופתיים. ההומיאופתיה המודרנית מעודדת את כושר הריפוי הטבעי של הגוף כדי להחזיר אותו לאיזון ובכך להביא לריפוי.

כל אחד מהרכיבים הללו מטפל במחלה מזווית אחרת, והשילוב שלהם מבטיח כיסוי מרבי של הבעיה. הומיאופתיה מודרנית מקנה יכולת טיפול רחבת טווח, מקטינה את תופעות הלוואי, ניתנת לשילוב עם כל תרופה אחרת, ומשפרת את איכות חיי חולה.


האם תכשירים הומיאופתיים נמצאים בפיקוח?
בארה"ב כל התכשירים ההומיאופתיים נמצאים בפיקוח של רשות המזון והתרופות הפדראלית (FDA) העוקבת אחר תהליכי הייצור וההרכב של התכשירים. בישראל כל התכשירים נמצאים בפיקוח של משרד הבריאות הישראלי.

האם תכשירים הומיאופתיים בטוחים?
תכשירים הומיאופתיים מכילים ריכוזים נמוכים ביותר של חומרים ולכן הם אינם רעילים. התכשירים ההומיאופתיים בטוחים לחלוטין לכולם כולל נשים בהריון, ילודים, ילדים ומבוגרים ואף זקנים. חשוב להשתמש בתכשירים בהתאם להנחיה ולהוראות שניתנו על ידי הרופא המטפל.  רופאים וטרינרים רבים משתמשים בהומיאופתיה כדי לטפל בבעלי חיים. לא ידועים כל התוויות נגד או תגובות בין תרופתיות בין תכשירים הומיאופתיים ותרופות מערביות ולכן אין מניעה להשתמש בהם בכל מצב.

האם נשים בהריון, נשים מניקות או תינוקות קטנים יכולים להשתמש בהומיאופתיה?
תכשירים הומיאופתיים אינם רעילים ואינם מכילים חומרים כימיים ולכן הומיאופתיה הינה רפואה אידיאלית לשימוש למטופלים בכל הגילאים כולל מטופלים רגישים ביותר כמו נשים בהריון ותינוקות שזה אך נולדו. קשיים במהלך ההיריון ולאחריו כמו גם בעיות של ילודים (גזים כאבי בטן, ריפלוקס ועוד...) ניתן לטפל ביעילות רבה וללא תופעות לוואי על ידי הומיאופתיה.

כיצד מתבצע הטיפול ההומיאופתי ?
ראשית, כרופא MD וכמטפל עם ניסיון של למעלה מ-30 שנה, אני מתשאל בקשב רב את המטופל או את הוריו לגבי הבעיה הרפואית ממנה הוא סובל, ברוב המקרים שם טמונה האבחנה. בהמשך אני מבצע בדיקה מדוקדקת של החולה ולבסוף , לאחר שכל הנתונים בידי , אני מציע את הטיפול הטוב ביותר והמתאים שאני יכול להציע שיביא להחלמה מהירה וללא תופעות לוואי.

איך ניתן הטיפול ההומיאופתי?
הטיפול ניתן לרוב בטיפות, אך גם בכדורונים קטנים (גלובולים), משחות, טיפות לעיניים ולאוזניים. חלק מהתכשירים הינם תכשירי מוכנים מראש וחלקם דורשים הכנה והתאמה לפי צרכי המטופל.

האם הטיפול ההומיאופתי טוב לילדים ?
הטיפול טוב ומאד יעיל בילדים. יתרה מזאת, ילדים שלא הספיקו להיחשף לכמויות רבות של רעלים , מגיבים טוב יותר ומהר יותר לתרופות עם תוצאות מצוינות. לתרופות האלה אין כל תופעות לוואי, הן אינן מחמירות מצבי תחלואה קיימים ואין כל סכנה להרעלה או לתופעות בלתי רצויות.


איך רופא מערבי ועוד כירורג מגיע לתחום הטיפול בהומיאופתיה מודרנית?

במסגרת עבודתי נתקלתי במספר בעיות רפואיות שהרפואה המודרנית לא מצליחה לפתור ובחיפושי אחר התשובות, התוודעתי להומו טוקסיקולוגיה – הומיאופתיה מודרנית, שעקב קרבתה לרפואה המערבית קסמה לי מאד ולכן החלטתי ללכת ללמוד הומיאופתיה מודרנית בחברת Heel הגרמנית. לאחר מכן, המשכתי ללמוד במספר קורסים והשתלמויות בחו"ל. נפתח מולי עולם רחב של תכשירים ושיטות טיפול, אשר מקנים פתרונות מהירים, בריאים ולא מסוכנים לתופעות רבות אשר הרפואה המודרנית לא מצליחה לפתור.

כיום, עם הידע הרב שהצטבר אצלי בתחום ההומיאופתיה המודרנית והיותי רופא מעל ל-30 שנה,  פתחתי תכשירים בעלי יעילות גבוהה, ללא תופעות לוואי, שהביאו לשיפור באיכות החיים של המטופלים ומשפחותיהם. אני מטפל בגישה של הומיאופתיה מודרנית בתינוקות, ילדים ומבוגרים במגוון רחב של בעיות רפואיות.

אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה.
טלפון
0722-796-046


דואל

talishinhar@gmail.com

כתובת
רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'
פרטי התקשרות

להתייעצות/קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם
בכל עת

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה