הרניה בילדים | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה

הרניה בילדים


דרך הטיפול
הניתוח במקרה של הרניה בילדים נחשב יחסית קל ונמשך כחצי שעה. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית עם אלחוש המקום או האזור. במהלך הניתוח, ד"ר שינהר, מנתח בכיר, יבצע חתך במפשעה, יסגור את השרוול שלא נסגר מלידה באמצעות תפר, ולאחר מכן יסגור את העור בתפירה או הדבקה. הרניה בילדים מחייב ניתוח בכל גיל גם בפגים כי הוא אינו נסגר באופן טבעי מעצמו וכן בגלל הסיכון של כליאת בקע המצדיק עריכת ניתוח.

מהי אסטמה?
אסטמה הנקראת בעברית "גנחת הסימפונות" זו מחלת ריאות כרונית נפוצה מאד ביותר אצל ילדים. לפי ההערכות, כ-10% סובלים ממחלה של אסטמה בילדים, השכיחה יותר בקרב אוכלוסיית הילדים בערים הגדולות.

בעידן המודרני נרשמה עלייה של מקרי אסטמה בילדים, בשל מספר גורמים: עלייה בזיהום האוויר ושינויי מזג אוויר, צריכה של מזון תעשייתי מעובד, המכיל חומרים כימיים וחומרים משמרים רבים, תרופות, חיסונים, תורשה, חוסר פעילות גופנית ועונות מעבר. טיפול באסטמה כולל אבחון ראשוני אצל רופא מומחה מהטובים ביותר – ד"ר שינהר. במידה וההתקף מחמיר או במקרה של קוצר נשימה מומלץ לפנות מיד לבית חולים.

כיצד מתמודדים?
טיפול באסטמה כולל מספר דרכי פעולה, בין היתר: להימנע מחשיפת הילדים לגורמים הסביבתיים המובילים להתקף, שימוש בתרופות דוגמת אינהלציה, משאף או סטרואידים במצב של התקף חמור. כדי למנוע אסטמה בילדים מומלץ לתת סטרואידים בשאיפה ישירה אל דרכי האוויר.
 
בשפה הרפואית למונח "הרניה" ישנם שמות נוספים: בקע מפשעתי, שבר או קילה. הרניה בילדים הוא הבקע הכי נפוץ מבין הבקעים המופיעים אצל ילדים.

נתונים מראים, כי 3% מהתינוקות נולדים עם הרניה. הרניה בילדים זו תופעה שכיחה פי חמישה יותר אצל ילדים מאשר אצל ילדות והיא מופיעה אצל 30% מהתינוקות שנולדו פגים. בקע מפשעתי או הרניה בילדים אינו מתרפא מעצמו והפתרון היחיד לסגור את הבקע הוא על ידי ניתוח.

כמובן, מומלץ להיוועץ עם ד"ר שינהר שהוא כירורג ילדים מומחה, בבית החולים שיבא תל השומר או במרפאה הפרטית, והוא זה שיקבע אם יש צורך לעבור ניתוח.
טלפון
0722-796-046


דואל

talishinhar@gmail.com

כתובת
רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'
פרטי התקשרות

להתייעצות/קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם
בכל עת

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה