השיער נושר מה לעשות? | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה
המרפאה
ווצאפ
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור
שליחת מייל
 
לבני האדם בין 80 ל-120 אלף שערות בקרקפת בהתאם לצבע השיער. הג'ינג'ים הינם בעלי שיער דליל יותר ואילו הבלונדיניים בעלי שיער צפוף וסמיך יותר.

נשירת השיער הינה תהליך המתרחש יום יומית כחלק מגדילה והחלפת השערות. עודף נשירת שיער הינה תופעה הדורשת התייחסות וטיפול. עונות המעבר מאופיינות בנשירת שיער מוגברת אך תופעה זו אינה פתלוגית ולא דורשת טיפול.


התופעה מאד מלחיצה ומאד לא נעים להתעורר בבוקר עם כר מלא בשיער, אך חשוב לזכור שזהו תהליך ההתחדשות של הגוף והשיער שנשר ישוב לצמוח בניגוד לנשירת שיער הנובעות מסיבות אחרות שאינן קשורות לעונתיות. נשירה שלא בעונות המעבר נובעת מגורמים גנטיים, גיל או מחלות רב מערכתיות. התקרחות גברית מאד נפוצה ולרוב נובעת מגורמים גנטיים/הורמונליים ופקטורים שעדיין אינם ידועים. אובדן השיער מתחיל לרוב בצדעיים ובמעלה הקרקפת

התקרחות נשית פחות שכיחה ולרוב מאופיינת בדלילות שיער באזור המצח כאשר התקרחות מוחלטת נדירה ביותר. תרופות וטיפולים חזקים למחלות קשות עלולים לגרום לאובדן שיער. מחלות מקומיות בעור הקרקפת (פטרת, זיהוי חיידקי) יכולות להביא לנשירת שיער ודורשות טיפול. בכל מצב של נשירת שיער מופרזת, יש להיבדק אצל רופא עור על מנת לשלול מחלות בעור הקרקפת וכדי לברר את מקור הבעיה ולתת לה מענה הולם.

במקרים של נשירה ללא גורם ברור, להלן מספר טיפולים אפשריים:
  • קיימים בשוק תכשירים לחפיפה המפחיתים את חומציות העור ושמנוניות הקרקפת ובכך מסייעים לצמיחה של השיער. סילוק הקשקשים משפר את צמיחת השיער ומפחית נשירה.
  • קיימים תרסיסים שונים לריסוס על הקרקפת בטיפול יום יומי האמורים לעודד צמיחת שיער ובעיקר לעצור את הנשירה .החיסרון של תכשירים אלה הוא עלותם הגבוהה והצורך בשימוש מתמשך וברגע שמפסיקים את השימוש בהם הנשירה חוזרת .
  • שימוש בתוספי מזון המכילים מינרלים לצמיחת שיער כגון: אבץ ומגנזיום וכן ויטמינים כגון ויטמין B12 כל אלה יכולים להפחית את הנשירה.
  • הומאופתיה מודרנית מספר תכשירים המפחיתים את נשירת השיער בצורה משמעותית על ידי פעולה מעודדת על זקיקי השערות בקרקפת ולאחר הנשירה , ניתן לעודד צמיחה מחודשת , תרופות אלה עובדות ברמה ההוליסטית ומשפיעות על כל הגוף ברמה הפיזית והרמה הנפשית.

לסיכום:
קמתם בבוקר והכרית מלאה בשיער, לא להיבהל הדבר ניתן למניעה ולטיפול כדי שראשנו  ימשיך להיות עטור שיער.
 
 

השיער נושר מה לעשות?

 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


פרטי התקשרות

phone2, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin

 0722-796-046

talishinhar@gmail.com

רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'

 

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה