חזרה למסגרות ולמחלות לא בהכרח | ד"ר דניאל שינהר

חזרה למסגרות ולמחלות לא בהכרח

טיפים ועצות להורים לקראת החזרה למסגרות הלימודיות בספטמבר:
 
החזרה למסגרות לימודיות מאפשרת להורים לחזור לחיי העבודה ולשגרה אך יחד עם זאת  החזרה למסגרות גם כרוכה בשלל מחלות ויראליות המפילות ילדים רבים למשכב. הילדים שנמצאים בסביבות צפופות, כמו משפחתונים, גנים וביתי הספר, חשופים במיוחד להדבקות הדדיות ולפיכך אנו מוצאים לעיתים קרובות, כיתות גן ובית ספר מצומצמות בשל מחלתם של ילדים רבים.
קשה למנוע את ההדבקה במחלות הויראליות (המועברות בטיפות הרוק ונישאות באוויר) אך בהחלט ניתן להעלות את החוסן הגופני של הילד ובכך להופכו לפחות רגיש עם סיכויי הדבקות נמוכים יותר.

כמובן, שחיזוק המערכת החיסונית של ילדנו תביא לכך שגם במקרים של הדבקה במחלות הויראליות הגוף שלהם יהיה מחוסן יותר ויצליח להתגבר על המחלה ביתר קלות ומשך המחלה יהיה קצר יותר וכן חומרתה.
 
הכנת הילדים לחזרה למסגרות הלימודיות כוללת תפריט יומי המורכב ממרכיבים תזונתיים, תוספי מזון ותרופות הומיאופתיות:
 
  • ויטמין C הינו אחד המרכיבים הותיקים והמוכרים המשפרים את עמידות הגוף כנגד מתקפת נגיפים. ניתן למצוא אותו בשפע במיץ תפוזים טבעי, פקעות ורדים, פלפל וברוקלי. ויטמין זה משפר תפקוד של מערכות מנטרלות בגוף.
  • סלניום הינו יסוד קורט (חומר הדרוש לגוף בכמות מעטה) ומצוי בקמח חיטה, שיבולת שועל , אורז, דגים ושום. הסלניום חשוב ביותר למערכת החיסון ומגביר את הנוגדנים והיכולת של הגוף לקטול חיידקים.
  • אכיניצאה ופרופוליס הינם תוספי מזון מן הטבע בעלי סגולות להגברת מערכת החיסון ושיפור עמידות הגוף בפני חיידקים ונגיפים.
  • הרפואה ההומיאופתית המודרנית מעודדת את כושר הריפוי הטבעי של הגוף ומאפשרת לו לייעל את התפקוד של מערכת החיסון ובכך למנוע תחלואה ולקצר אותה במידה והתרחשה.
  • שילוב נכון של מספר תכשירים הומיאופתיים מביא להגנה בפני מחלות ויראליות, חיידקיות ובכך הופך את הילד/ה לחסין בפני מרבית גורמי התחלואה. הטיפול מתמשך לאורך כמה חודשים וחשוב בעיקר בעונת המעבר ובחורף שמגיע לאחריה. טיפול של שלושה עד ארבעה חודשים יאפשר כניסה חלקה וללא תחלואה למוסדות החינוך השונים. הדבר חשוב בעיקר לילדים שזו שנתם הראשונה בגן שאז חלק גדול מהם אינם מבקרים כלל עקב תחלואה חוזרת ובלתי פוסקת. לעיתים תחלואה זו גורמת להוצאתם של הילדים מהמסגרת והעברתם לטיפול אישי של מטפלת.
  • במשך השנים פתחתי תכשיר הומיאופתי ייחודי שמטרתו לחזק את המערכת החיסונית ובכך לאפשר לגוף להיות עמיד יותר בפני מחלות שונות. שימוש בתכשיר זה מביא לשינוי גדול באיכות החיים של הילדים ומשפחותיהם , מאפשר להימנע מהיעדרויות תכופות מהגן ומהעבודה ומפחית את כמות הביקורים אצל רופא הילדים.
  • התכשיר ההומיאופתי נלקח בטיפות דרך הפה, ללא טעם כמעט וללא כל תופעות לוואי.
  • רצוי להתחיל את הטיפול כחודש לפני הכניסה למסגרת (במיוחד לפני כניסה לגן לראשונה) כדי שהילד יגיע לגן עם רמת חיסון גבוהה. הכנה נכונה תמנע תחלואה מיותרת ותאפשר כניסה חלקה וטובה לתחילת שנה פורייה ומוצלחת.
טלפון
0722-796-046


דואל

talishinhar@gmail.com

כתובת
רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'
פרטי התקשרות

להתייעצות/קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם
בכל עת

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה