כינים - אמא, מגרד לי הראש | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה
המרפאה
ווצאפ
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור
שליחת מייל
 
נגע הכינים הפך ממזמן להיות נחלת חלק גדול מהילדים בישראל. בעבר הרחוק הכינים היו מחוברות לרקע סוציו אקונומי נמוך עם סטיגמה קשה של הזנחה וחוסר טיפול נאות בילד. בשנים האחרונות הכינים הפכו להיות נחלת הכלל ואינן מבדילות בין ילד לילד ומהרקע ממנו הוא בא.

ההדבקה בכינים קורת במגע בין ראש לראש כאשר המיקום האידיאלי בגן הילדים ובבית הספר שבו מתגודדים הילדים ובאים במגע הדוק איש עם רעהו. 
 
הביטוי הראשוני להדבקת הכינים הינו גרד בראש וניתן לראות אותם בעיקר באזורים שמאחורי האוזניים ובהתבוננות מדוקדקת תוך כדי הפרדת השיער לכיוון הקרקפת. 
 
הטיפול שהיה מקובל בעבר הרחוק כלל שטיפת שיער בנפט (חומר מסוכן ביותר) ועוד שיטות שונות שאינן מקובלות כיום ואינן מומלצות כלל ועיקר. 
 
להלן טיפים לטיפול ולמניעת כינים: 

מניעה 
  • כמו בכל מחלה הטיפול הטוב ביותר הוא מניעתה. ישנם סוגי שיער הנוטים יותר להדבקות בכינים מאשר אחרים (לדוגמא בעלי שיער בהיר פחות נדבקים מבעלי שיער כהה). 
  • חפיפה יומיומית עם שמפו המכיל רוזמרין. 
  • סירוק יומיומי עם מסרק סמיך וצפוף. 
טיפול בכינים 
  • קיימים בשוק תכשירים רבים לשימוש בחפיפה לטיפול בכינים. יש להשתמש בתכשיר לכל בני הבית (למנוע הדבקה של ההורה מהילד או הדבקה חוזרת), החלפת מצעים ורצוי אף ביצוע מבצע חפיף לכל ילדי הגן או הכיתה. 
  • קיימים בשוק מסרקים מיוחדים המשמידים את הכינים אך יעילותם בטיפול בכינים אינה מושלמת. 
  • במקרים של הדבקות חוזרות ובמיוחד אצל בנים רצוי לשמור על שיער קצר. 
  • קיים בשוק תכשיר טיפולי ומניעתי הקרוי K-nomed OIL  שהינו תכשיר המורכב מתערובת שמנים ללא חומרים כימיים העלולים לגרום לגירוי בקרקפת. השימוש בתכשיר נעשה על ידי ריסוס מעט שמן על השיער ועיסוי הקרקפת במיוחד באזורים שמאחורי האוזניים. את הריסוס יש לבצע לפחות פעם ביום לפני היציאה לבית הספר או הגן. יש לסרק את שיער הילד עם מסרק סמיך פעם עד פעמיים ביום. 
  • יש להימנע ממגע עם העיניים האף והפה. לחומר זה יש ריח נעים והשילוב של השמנים השונים מביא להגנה על קרקפת ראשו של הילד מפני הדבקות חוזרות בכינים. 
"ראש נקי – בראש טוב" 
 

כינים - אמא, מגרד לי הראש

 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


פרטי התקשרות

phone2, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin

 0722-796-046

talishinhar@gmail.com

רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'

 

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה