כירורג | ד"ר דניאל שינהר

כירורג

​כירורגיה היא התחום הנרחב ביותר ברפואה. היא מתחלקת לתתי נושאים רבים, כאשר רופאים אשר לומדים את התחום והופכים עם השנים להיות כירורגים, מתמחים בתחומים השונים אותם הם למדו.

ההגדרה של כירורג היא של רופא אשר מטפל בריפוי פציעות ומחלות באמצעות פעולות פולשניות לגוף ביניהן ניתוחים. 
אלה יכולים להיות ניתוחים קטנים שמבוצעים בהרדמה מקומית וכן באמצעות מצלמות שונות וכלים טכנולוגיים מתקדמים אחרים, ואלה יכולים להיות ניתוחים מורכבים אשר כוללים גם צוות רפואי מגוון מתחומים נוספים. ניתוחים אלה מבוצעים בחדרי ניתוח רגילים וכן בחדרי ניתוח יום, שם נהוג לבצע ניתוחים קלים. סוג הניתוח יקבע את אופי הטיפול לפני ואחרי, את מספר ימי האשפוז של המטופל וכן את אופי ההרדמה שהוא יעבור לפני הניתוח.

בין הטיפולים והניתוחים אשר מוגדרים ככירורגיים אפשר למצוא: ניתוחי בטן, כירורגיית פה ולסת, אורתופדיה, השתלות, כירורגית פלסטית, כירורגיה של היד, אף אוזן גרון, עיניים, גינקולוגיה, כירורגיה של כלי דם, כירורגית ילדים ועוד. תחום זה כולל השתלות איברים אך גם כריתת איברים במידת הצורך.

מאחר ומדובר כפי שאפשר לשים על תחומים שונים, הרי שכל אחד מהם מכיל מחלקה בפני עצמה בבית חולים ורופאים אשר בוחרים להתמחות בתחום עיסוק אחד, לרוב לא יתעסקו בתחום עיסוק אחר, אלא אם כן מדובר בדברים חופפים או בדברים משלימים.

יש לציין שבמהלך השנים הטיפולים והניתוחים הכירורגיים עברו שינויים מרחיקי לכת, בין היצר בזכויות הטכנולוגיות המתקדמות בתחום. כמו כן לא מעט תחומים עברו מתחומים מסוימים אל התחום הכירורגי, כך למשל, טיפולי שיניים שונים וכן ברית מילה שבעבר בוצעו על ידי מוהלים או רופאים מוהלים, כיום גם כירורג בכיר מבצע אותם בחדר ניתוח כפרוצדורה רפואית לכל דבר. ההסבר לכך הוא שהטיפולים הפכו פשוטים יותר עם הזמן, וכן יותר אנשים מעדיפים לבצע טיפולים רפואיים תחת הרדמה שאינם גוררים איתם כאב ממושך.

חשוב להדגיש שישנם רופאי משפחה ורופאי חירום שיכולים לבצע טיפולים כירורגים פשוטים, כמו כן במסגרת קורס עזרה ראשונה לומדים לבצע הליכים ראשוניים לפני ניתוח כירורגי.

במידה ואתם מחפשים כירורג אשר מתמחה בכירורגיית ילדים, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אל ד"ר דניאל שינהר. כירורג בעל ניסיון רב בעבודה עם ילדים, אשר בין היתר עובד במחלקת כירורגיית ילדים בבית חולים שיבא, תל השומר. ד"ר שינהר מתמחה בטיפולים שונים בקרב ילדים וישמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ועניין. 


מוזמנים לקרוא בנוסף:
דלקות אוזניים טיפול
טלפון
0722-796-046


דואל

talishinhar@gmail.com

כתובת
רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'
פרטי התקשרות

להתייעצות/קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם
בכל עת

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה