לשון כלואה | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה
המרפאה
זימון תורים
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור

 
שליחת מייל

 
 
phone2, phone, contact, telephone, support, call

 0722-796-046

לשון היא איבר שרירי, ייחודי ורב תכליתי אשר יש לו יכולת לנוע בתוך חלל הפה ומחוצה לו. בעזרת לשון אנו מדברים, אוכלים, שותים ומבחינים בטעמים שונים. בלי הלשון לא היינו יכולים להגות מילים עם האותיות "ל" ו-"ש" בצורה ברורה.

לעתים, קורה שתינוקות נולדים עם לשון כלואה. זו היא הפרעה נפוצה למדי בה הלשון מחוברת לאורכה בקרום שמחבר בין החלק התחתון שלה לבין רצפת הפה. אורך הקרום והחיבור משתנים מתינוק לתינוק. בצורתו התקינה, בסיס הלשון מחובר לחלל האחורי של הפה, כאשר קרום מאוד קטן מחבר בין חלקה התחתון של הלשון לבין רצפת הפה. אצל תינוקות קטנים הלשון מתפקדת כמשאבת חלב כשהיא מייצרת תת לחץ תוך כדי היניקה. לשון כלואה היא תופעה שכיחה וניתנת לפתרון מהיר וקל.

תינוקות שנולדים עם לשון כלואה, מתקשים או כלל לא מסוגלים להרים את הלשון כלפי החלק העליון של הפה, דבר אשר מקשה עליהם את פעולת היניקה. תינוק אשר נולד עם לשון כלואה, יתקשה לינוק, יבכה הרבה ואף עלול לפצוע את הפטמה ולגרום לכאב בהנקה.

לשון קשורה אצל פעוטות, עלולה לפגום ביכולתם של הפעוטות לפתח מיומנויות דיבור תקינות וליצור הגיית מילים לא ברורה, בעיקר של האותיות הלשוניות.

פעולה כירורגית לא מורכבת מדי יכולה בקלות יחסית לפתור בעיות כגון לשון אחורית, לשון קשורה וכן לשון קשורה אצל פעוטות.

ד"ר דניאל שינהר, מנהל מחלקת כירורגית ילדים בבית החולים ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא תל השומר. ד"ר דניאל שינהר נולד בישראל, גדל והתחנך בתל אביב, נשוי ואב ל-3 ילדים. עוסק ברפואה מעל 30 שנה. 

הפעולה הכירורגית שד"ר דניאל שינהר מציע במקרה של לשון קשורה וגם לשון אחורית, היא שחרור של הלשון למצבה התקין. ד"ר דניאל שינהר כבר ביצע אין ספור פעולות כירורגיות כגון אלה במהלך שנות עבודתו ויש לו את המיומנות הדרושה לשם כך.

אם הינכם מעוניינים לקבל מענה מקצועי ואמין, יחס אישי ואדיב, ליווי במהלך כל שלבי התהליך, ד"ר שינהר הוא הכתובת שלכם.
 

לשון כלואה 

 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה


מרפאה ראשית
ברודצקי 43, רמת אביב

0722-796-046
talishinhar@gmail.com

בניין רופאים, רמת אביב, תל אביב,
כניסה ב׳ (מערבית),
צמוד לשופרסל - קומה 1,
מול קופ״ח מאוחדת.

 


מרכז רפואי דוד ADMC, הרצליה
ייעוץ הומיאופתי – ביטוחים פרטיים
Admcmedical.com

רחוב דוד המלך 1, הרצליה פיתוח

 


** שימו לב ***
מרפאת שב"ן לכירורגית ילדים
לבעלי כרטיס קופת חולים מכבי ומאוחדת
** ימי רביעי בלבד **