לשון קשורה | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה
המרפאה
ווצאפ
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור
שליחת מייל
 
phone2, phone, contact, telephone, support, call

 0722-796-046

לשון קשורה או כלואה ובלועזית SHORT FRENULUM זהו מצב שבו הלשון מחוברת במידה זו או אחרת עם רקמה המונעת את הוצאת הלשון החוצה. 
 
לשון קשורה היא תופעה נפוצה בקרב תינוקות, וברוב המקרים התופעה מאובחנת עוד בתינוקייה שבבית החולים. רבות המחלוקות בספרות העולמית לגבי משמעות לשון קשורה והאם יש מקום להתערבות כירורגית. 

יועצות הנקה רבות טוענות שלשון כלואה הינה הגורם העיקרי לקשיים בהנקה, ואכן תינוקות רבים מראים שיפור ניכר ביכולת היניקה לאחר שחרור הלשון. 

הפרעות בהגייה ודיבור יכולות לנבוע גם כן מלשון כלואה, אם כי גם לכך אין הוכחות מדעיות ברורות. הרקמה המחברת את הלשון ומונעת את יציאתה, אינה מכילה כלי דם או עצבים ולכן שחרורה או חיתוכה אינו כרוך בכאב או סבל לתינוק. 
 
ד"ר שינהר, מומחה כירורגית ילדים, מבצע את שחרור הלשון במרפאה בתוך שניות ספורות, ללא כאב, ומיד לאחר הפעולה ניתן לחדש את ההאכלה ללא כל בעיה.
 
אין צורך בטיפול מיוחד לאחר הפעולה של שחרור לשון קשורה, והתינוק ממשיך את חייו כשורה. בקרב פעוטות או ילדים גדולים יותר, לאחר בקיעת השיניים, מומלץ לבצע את שחרור הלשון הקשורה בחדר ניתוח ובהרדמה כדי להימנע מדימום, וכן כדי להגן על אצבעות המנתח מפני שיניו החדות של הפעוט. ההרדמה הינה הרדמת מסיכה ונמשכת שניות ספורות. 
 

לשון קשורה


ההמלצה של איגוד רופאי הילדים האמריקאי סוברת כי יש לשחרר את הלשון לכל ילד בעל לשון קשורה, אף על פי שאין הוכחות מדעיות ברורות שהתופעה אכן גורמת לבעיה כלשהי.  

ד"ר שינהר מבצע את הליך שחרור הלשון הקשורה במרפאה ברמת אביב ג', תל אביב 0722-796-046
 
לקבלת מידע נוסף ולתאום תור לקליניקה התקשרו אלי כעת לטלפון 052-2807771
 
 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


פרטי התקשרות

phone2, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin

 0722-796-046

talishinhar@gmail.com

רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'

 

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה