עקיצות יתושים-מה לעשות? | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה
המרפאה
זימון תורים
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור

 
שליחת מייל

 
 
phone2, phone, contact, telephone, support, call

 0722-796-046

מי מאתנו אינו מכיר את התמונה של ילדכם האהוב הקם בבוקר וכל גופו מכוסה בעקיצות יתושים מגרדות, עדות לחגיגת לילה מטורפת של היתושים וליתר דיוק של היתושות. נקיבת היתוש היא העוקצת ומשאירה אחריה חומר דמוי ארס הגורם לתופעות של נפיחות וגרד.

ישנם ילדים הרגישים במיוחד לעקיצות יתושים ועלולים אף לפתח תגובות אלרגיות קשות. לרוב אם אין מגרדים את העקיצה היא תחלוף תוך מספר שעות, אך במידה והילד מגרד את העקיצה הוא מחדיר עם הציפורניים חיידקים הגורמים לזיהום משני והופעה של פצעים מוגלתיים הדורשים תקופת החלמה ממושכת ועלולים אף להסתבך עד לכדי הגעה לאשפוז בבית החולים.

להלן טיפים ועצות להתגוננות ולטיפול בעקיצות יתושים: 
מניעה
  • אחת השיטות הטובות ביותר למניעת עקיצות, אך גם יקרה יחסית, הינה התקנת רשתות על פני כל הפתחים בבית. הרשתות מאפשרות השארת חלונות פתוחים תוך הגנה מלאה מפני חדירת יתושים וחרקים. יש להקפיד על תקינות הרשתות וכאמור רישות כל הבית הינה הוצאה יקרה יחסית. 
  • לחובבי המזגנים, יש לסגור את כל החלונות לפני רדת החשיכה והפעלת המזגן, ובכך נמנע חדירת יתושים שלרוב מתחילים את פעילותם עם רדת החשיכה בחיפוש אחר מקור של אור וחום. 
  • מומלץ ביותר, ביציאה מהבית למקום פתוח, יש להשתמש בחומרים, דוחי יתושים הנמצאים ברשתות בצורת תרסיס או תכשיר בצורת רולר נוזלי. מומלץ למרוח את התכשיר על האברים החשופים והבגדים.  
  • לחומרים אלה, יש ריח חריף ובכך חסרונם, וישנם אנשים העלולים לפתח תופעות אלרגיות לחומרים אלה במגעם עם העור. חומרים אלה יעילים ומונעים עקיצות. 
  • קיימים שוק מספר רב של תכשירים דוחי יתושים בצורת טבליות או נוזל המחוברים לחשמל ומיצים חומר הדוחה את כניסת היתושים לחדר. אין מניעה להשתמש בחומרים אלה בחדרי ילדים ואף מומלץ להשתמש בהם ובלבד שיהיה חלון פתוח בחדר. 
  • קיימים בשוק מכשירים חשמליים בעלי מנורה סגולה הגורמים למשיכה של החרקים אשר קוטלים אותם. יעילותם משנה ממכשיר למכשיר וקשה להבטיח מראש את מידת יעילותם. 
טיפול
  • במידה והילד נעקץ, ניתן לטפל במספר תכשירים שיביאו להקלה על הגרד ובכך להעלמות מהירה של העקיצה.  במידה ומתפתחת תגובה אלרגית יש לפנות לרופא לטיפול.
לילה טוב ושינה נעימה ללא עקיצות!
 

עקיצות יתושים-מה לעשות?

 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה


מרפאה ראשית
ברודצקי 43, רמת אביב

0722-796-046
talishinhar@gmail.com

בניין רופאים, רמת אביב, תל אביב,
כניסה ב׳ (מערבית),
צמוד לשופרסל - קומה 1,
מול קופ״ח מאוחדת.

 


מרכז רפואי דוד ADMC, הרצליה
ייעוץ הומיאופתי – ביטוחים פרטיים
Admcmedical.com

רחוב דוד המלך 1, הרצליה פיתוח

 


** שימו לב ***
מרפאת שב"ן לכירורגית ילדים
לבעלי כרטיס קופת חולים מכבי ומאוחדת
** ימי רביעי בלבד **