רופא מוהל במרכז | ד"ר דניאל שינהר

רופא מוהל במרכז

אחד הויכוחים שעולים לא פעם בקרב הורים טריים אשר זה עתה נולד להם בן, האם לעשות לו ברית אצל רב או אצל רופא מוהל בבית החולים או אפילו בבית. הויכוח הזה כולל בתוכו אלמנטים שונים, כאשר החשוב מכולם הוא כמובן בריאותו של התינוק שזה עתה נולד.

לפני שניכנס לעובי הקורה ונסביר מדוע מומלץ לבחור רופא לצורך עריכת ברית מילה, נסביר תחילה כיצד בוחרים רופא מוהל במרכז. בדרך כלל נהוג לבחור רופא על פי המלצות מחברים (בעיקר זוגות וקרובי משפחה שהזמינו אותו בעצמם לערוך ברית מילה לילד שלהם) או פשוט לפנות לרופא מוהל במקום בו נולד התינוק ולבקש ממנו לערוך עבורנו את הברית בבית או בבית החולים.
מדוע עדיף לבחור רופא מוהל על פני מוהל מוסמך
אומנם מוהלים שאינם רופאים, הם במקרים רבים בעלי ניסיון רב בתחום, ניתן גם למצוא מוהלים מאוד נחמדים שמעבירים את הטקס בצורה יפה וייחודית, אך בחירת רופא מוהל היא הרבה מעבר לכך.

ההבדל העיקר בין רופא מוהל למוהל מוסמך טמון במידת ההסכמה.  רופא מוהל קיבל את האישורים לכך ממשרד הדתות והבריאות, הוא בקיא בהליך לא רק מההיבט הדתי שלו אלא גם בהיבט הכירורגי, לעומת זאת מוהל מוסמך, קיבל את האישורים אך ורק ממשרד הדתות.

ראשית, שקט נפשי. רופא מוהל, כפי שציינו, מוסמך לבצע מילה לא רק מההיבט הדתי אלא גם הרפואי. כלומר אם העניין מסתבך, הוא יכול לטפל בזה באופן מיידי. מוהל מוסמך לעומת זאת לא ידע מה לעשות. דוגמא לכך אנחנו יכולים למצוא במעקב שעורך הרופא, שיבחן באותו יום של ברית המילה שאין סיבוך רפואי, לעומת מוהל מוסמך שיגיע רק יום למחרת. כמו כן רופא מוהל יבצע את התהליך עם כפפות וירדים את התינוק בזריקה קטנה, לעומת מוהל מוסמך שיבצע את זה עם ציפורן מושחזת והרדמת אלחוש של צמר גפן טבול ביין.

שנית, ביטוח. רופא מוהל במרכז או בכל מקום אחר בארץ, יש לו ביטוח מקצועי, כלומר אם חס וחלילה קורה משהו, ניתן לתבוע את חברת הביטוח ולקבל פיצויים, מוהלים רגילים אינם מוגנים בביטוח מקצועי ולכן אם קורה לתינוק משהו, ניתן רק להגיש נגדו תביעה.

אם אתם מתלבטים לגבי מוהל או רופא, אנחנו ממליצים לכם לפנות לד"ר דניאל שינהר, רופא מוהל במרכז, המתמחה בכירורגית ילדים ובין מגוון הטיפולים שהוא מבצע, הרי שהוא גם עורך מילת תינוקות. אתם מוזמנים לפנות אל ד"ר שינהר להתייעצות וקבלת מידע נוסף אודות ברית מילה אצל רופא מוהל.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
טיפול בתופעות גיל המעבר
 
טלפון
0722-796-046


דואל

talishinhar@gmail.com

כתובת
רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'
פרטי התקשרות

להתייעצות/קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם
בכל עת

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה