שקד שלישי | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה
המרפאה
זימון תורים
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור

 
שליחת מייל

 
 
phone2, phone, contact, telephone, support, call

 0722-796-046

מה זה שקד שלישי -האדנואיד?
מעל האף, בחלק העליון של הלוע, ממוקדם השקד השלישי, או בשמו הלועזי האדנואיד. השקד השלישי, בדומה לשאר השקדים, מורכב מרקמת לימפה, ובעצם הינו חלק מהמערכת החיסונית של הגוף. במקרים מסוימים, שלא תמיד ברור מה גורם להם, השקד השלישי גדל, וכך בגלל מיקומו, גדילתו של השקד השלישי גורם לחסימה חלקית או מלאה של האוויר שנכנס דרך האף. וזה גורם לקשיי נשימה רבים. 

מי מאבחן את השקד השלישי?
האבחנה נעשית לרוב על ידי רופא אף אוזן וגרון הבודק את חלל הלוע ורואה את האדנואידים המוגדלים הגורמים לתופעות אלה. בציבור הרחב, נהוג לקרוא להם "השקד השלישי". 

מה התסמינים של התופעה?
ניתן לזהות את התופעה בעזרת התסמינים הבאים, שנפוצים בעת הופעת גדילה של שקד שלישי: נשימה דרך הפה, נזלת כרונית, נוזלים באוזניים, פה פתוח ודלקות אוזניים.
 
ממה נובעת התופעה של השקד השלישי?
הגדלה של האדנואידים בקרב ילדים נובעת מזיהום, אלרגיה ולעיתים מסיבה פיזיולוגית. כתוצאה מהגדלתם נגרמת חסימה של התעלה המנקזת באוזן התיכונה ודלקות אוזניים חוזרות מופיעות לעיתים קרובות.

תופעה נוספת ומוכרת הינה נשימה דרך הפה כתוצאה מאף סתום כרונית. הילד מסתובב רוב היום עם פה פתוח לעיתים קרובות מרבה לרייר (נוזל לו ריר) ומחובר דרך קבע לחבילת טישו. קול מאנפף מלווה ילדים אלה בנוסף לנזלת כרונית ולעיתים אף מוגלתית. ילדים אלה, סובלים מאירועים חוזרים של מחלות חום, מתקשים בפעילות ספורט ואיכות החיים שלהם נפגעת בצורה משמעותית ביותר.
 
בעיות שנובעות מהופעת השקד השלישי:
הסיבוכים הנפוצים שנגרמים משקד שלישי מוגדל כוללת כמה אפשרויות, ירידה ביכולת השמיעה (שנגרמת מנוזלים באוזניים, ירידה בשמיעה עלולה לגרום לקושי בהתפתחות של הדיבור), גרימה לבעיות בשלד הפנים בגלל נשימה דרך הפה, עייפות כרונית שגורמת לבעיות התנהגות בילד, קשיים בנשימה במאמץ ועוד.


לקבלת מידע נוסף ולתאום תור לקליניקה התקשרו אלי כעת לטלפון 052-2807771

 

שקד שלישי

 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה


מרפאה ראשית
ברודצקי 43, רמת אביב

0722-796-046
talishinhar@gmail.com

בניין רופאים, רמת אביב, תל אביב,
כניסה ב׳ (מערבית),
צמוד לשופרסל - קומה 1,
מול קופ״ח מאוחדת.

 


מרכז רפואי דוד ADMC, הרצליה
ייעוץ הומיאופתי – ביטוחים פרטיים
Admcmedical.com

רחוב דוד המלך 1, הרצליה פיתוח

 


** שימו לב ***
מרפאת שב"ן לכירורגית ילדים
לבעלי כרטיס קופת חולים מכבי ומאוחדת
** ימי רביעי בלבד **