אסטמה בילדים | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה
המרפאה
זימון תורים
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור

 
שליחת מייל

 
 
phone2, phone, contact, telephone, support, call

 0722-796-046

מחלת אסטמה היא אחת המחלות השכיחות ביותר בקרב ילדים. הערכה היא שמדובר על מחלה ששכיחותה במדינות המערב עומד על כעשר אחוז, כשבשנים האחרונות, אנחנו רואים עלייה גדולה בשכיחותה. בין היתר העלייה מתרחשת בקרב ילדי הערים. הסיבה היא, באופן טבעי, תהליך התיעוש המהיר וזיהום האוויר אשר נוצר בעקבותיו.

אסטמה ילדים היא מחלקת דלקתית של דרכי הנשימה, מחלה שנגרמת באופן כרוני, כלומר, גם יש תקופות בהן המחלה לא מורגשת, הרי שהילדים צפויים להתמודד מעת לעת מהתקפות אסטמה שונות, מדובר על התקפות של שיעולים וחוסר יכולת לנשום באופן סדיר. התקפות אסטמה נוצרות בעקבות חשיפה לגירויים שונים.

במהלך התקפים אסמטיים, מה שקורה זה שהשרירים סביב דרכי הנשימה מתכווצים, ההתכווצות מקטינה את כמות האוויר שיכולה לזרום פנימה דרך דרכי הנשימה אל הריאות, מה שיוצר תחושת חנק. כל זה מוביל בסופו של דבר לרגישות יתר בדרכי הנשימה, הפרשת ריש, היצרות של דרכי הנשימה, מחסור באוויר, מחנק.

בשביל לאבחן אסטמה ילדים יש לבצע מספר דברים, ראשית, צילום חזה לאבחון מצב הריאות, בדיקת תפקודי ריאות, וכן יש לתת לילד כרטיס מעקב יומי בו עליו או על ההורים לציין אלו סימנים מראה הילד מדי יום ומה חומרתם. כך ניתן יהיה לעקוב אחר המחלה.

הטיפול באסטמה נעשה בדרכים שונות, בראש ובראשונה יש להימנע מחשיפה לגורמים שעלולים לגרום למחלה, בראש ובראשונה אבק, כמו כן יש להימנע מעישון ליד ילדים, וכן יש למנוע מהם לבצע מאמץ גופני, להגביל את שהותם במזג אוויר קר, וכן יש לבצע טיפולי מנע על פי הצורך והמלצות הרופאים.
 

אסטמה בילדים


הטיפול באסטמה נעשה בדרכים שונות, בראש ובראשונה יש להימנע מחשיפה לגורמים שעלולים לגרום למחלה, בראש ובראשונה אבק, כמו כן יש להימנע מעישון ליד ילדים, וכן יש למנוע מהם לבצע מאמץ גופני, להגביל את שהותם במזג אוויר קר, וכן יש לבצע טיפולי מנע על פי הצורך והמלצות הרופאים.

חלק מהטיפולים הם שגרתיים וכיום ניתן גם למצוא טיפולים טבעיים שונים שיכולים לעזור לטיפול במחלה.

כל ילד שיש לו אסטמה גם משתמש במשאף מיוחד שמאפשר לנו לנשום בצורה קלה ולהחזיר את האוויר לריאות בצורה סדירה. המשאף צריך להיות נקי והילד צריך להחזיק אותו כל הזמן.

חשוב מאוד לאבחן את המחלה כבר בתחילתה על מנת שיהיה ניתן לטפל בה בהקדם. ככל שנטפל במחלה בהקדם, כך גדל הסיכוי שהילד לא יתמודד עם התסמינים שלה מבלי לקבל טיפול.

לסיום, אתם מוזמנים לפנות אלי, ד"ר דניאל שינהר, כירורג אשר מתמחה בין היתר בטיפול באסתמה בילדים. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר דרך האתר או בטלפון, ואנחנו נקבע פגישה על מנת שאוכל לאבחן את ילדכם ולקבוע דרכי טיפול מתאימות. ניתן לפנות אלי עוד היום.
 
לקבלת מידע נוסף ולתאום תור לקליניקה התקשרו אלי כעת לטלפון
052-2807771


 
 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה


מרפאה ראשית
ברודצקי 43, רמת אביב

0722-796-046
talishinhar@gmail.com

בניין רופאים, רמת אביב, תל אביב,
כניסה ב׳ (מערבית),
צמוד לשופרסל - קומה 1,
מול קופ״ח מאוחדת.

 


מרכז רפואי דוד ADMC, הרצליה
ייעוץ הומיאופתי – ביטוחים פרטיים
Admcmedical.com

רחוב דוד המלך 1, הרצליה פיתוח

 


** שימו לב ***
מרפאת שב"ן לכירורגית ילדים
לבעלי כרטיס קופת חולים מכבי ומאוחדת
** ימי רביעי בלבד **