הכנה מוקדמת לקראת נסיעה לחו"ל עם הילדים | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה
המרפאה
זימון תורים
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור

 
שליחת מייל

 
 
phone2, phone, contact, telephone, support, call

 0722-796-046

נסיעה לחו"ל עם הילדים יכולה להיות חוויה משפחתית מהנה, אך צריך להתכונן היטב לטיול. באופן עקרוני אין בעיה לקחת את הילדים לכל יעד בעולם. 


כמובן שאם נוסעים למדינות עולם שלישי מומלץ להגיע לפני הנסיעה למרפאת מטיילים הנמצאת כמעט בכל בית-חולים, ולהתייעץ לגבי סוגי החיסון. ילדים לא יותר רגישים ממבוגרים ואין בעיה לחסן אותם, בהתאם להנחיות.

תיק תרופות לילדים
חשוב לקחת תרופות להורדת חום, תרופות נגד שלשולים - תופעה שכיחה בטיולים, טיפות אף, מי מלח לתינוקות וסירופ נגד שיעול ללא מרשם רופא. חשוב להקפיד על מינונים נכונים ומתן סירופים לתינוקות ולילדים קטנים, וכדורים לילדים גדולים יותר.

למשפחות הנוסעות למסע ארוך, במיוחד למדינות העולם השלישי, אפשר להוסיף גם אנטיביוטיקה או לבקש מהרופא מרשם. אם ילד סובל באופן די קבוע מדלקות וכאבי אוזניים והרופא מכיר אותו, יש סיכוי גבוה שהוא יסכים לתת לו מרשם לאנטיביוטיקה. ניתן לקחת אנטיביוטיקה גם לטיפול בדלקות בדרכי השתן או בדלקת ריאות, אך המשפחה צריכה להביא בחשבון שיש סיכון מסוים במתן אנטיביוטיקה לילד מבלי שרופא בדק אותו.

חיזוק המערכת החיסונית
בנוסף לתרופות, מומלץ גם לתת תכשירים לחיזוק מערכת החיסון ו-ויטמין C למניעת מחלות. כמו כן, יש למרוח על הגוף תכשירים דוחי יתושים ולקחת טבליות חשמליות לבתי מלון, בעיקר כשנוסעים לאזורים נגועים ביתושים - וזאת כמובן בנוסף לחיסון נגד מלריה. מומלץ לקחת תכשירים ללא מרשם להקלה על גרד ולהורדת נפיחות, וכן פלסטרים וחומרי חיטוי וחבישה.

ילדים הם לא יותר רגישים ממבוגרים, בניגוד לתחושה הרווחת כי הם שבריריים יותר. כל עוד מלבישים אותם היטב בימים הקרים – אין להם נטייה להיות חולים יותר ממבוגרים. אם מטיילים עם תינוקות בעגלה יש לזכור כי הם לא מייצרים חום כמו מבוגרים שהולכים ברגל, ולכן חובה להלבישם בהתאם. גם גובה לא משפיע על ילדים קטנים לרעה ולעיתים הם אפילו עמידים יותר במסעות ממבוגרים.

להפעיל שיקול דעת
בנוגע לתינוקות - מומלץ לגלות ערנות בהמראות ונחיתות של מטוסים, ולתת להם לינוק, לשתות או לאכול בזמן ההמראה והנחיתה על-מנת להקל על הלחץ באוזניים. הלחץ באוזניים מכאיב ועלול לגרום לנוזלים באוזניים, ולכן כדאי לנסות למנוע זאת על-ידי מתן אוכל או שתייה.

גם אם דאגתם לכל התרופות, החיסונים והציוד הרפואי - לעיתים הילדים עלולים לחלות במחלה שנמשכת מספר ימים וצריך להחליט במקום על טיפול מתאים. השיקול צריך להיות דומה לקבלת ההחלטות בארץ. חשוב להיות ערניים וללכת עם תחושות הבטן שלכם כהורים. כמובן שביטוח רפואי טוב הוא הכרחי לטיול עם ילדים.
 

הכנה מוקדמת לקראת נסיעה לחו"ל עם הילדים

 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה


מרפאה ראשית
ברודצקי 43, רמת אביב

0722-796-046
talishinhar@gmail.com

בניין רופאים, רמת אביב, תל אביב,
כניסה ב׳ (מערבית),
צמוד לשופרסל - קומה 1,
מול קופ״ח מאוחדת.

 


מרכז רפואי דוד ADMC, הרצליה
ייעוץ הומיאופתי – ביטוחים פרטיים
Admcmedical.com

רחוב דוד המלך 1, הרצליה פיתוח

 


** שימו לב ***
מרפאת שב"ן לכירורגית ילדים
לבעלי כרטיס קופת חולים מכבי ומאוחדת
** ימי רביעי בלבד **