מולוסקום | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה
המרפאה
ווצאפ
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור
שליחת מייל
 
מולוסקום הן יבלות ויראליות אצל הילדים. מדובר במחלה שכיחה בקרב הילדים שבאה לידי ביטוי בצורת נגעים קטנים בעור, בגודל שבין 1 ל-5 מילימטר. במרבית המקרים מולוסקום מופיע בגב, בפנים, בידיים וברגליים. מולוסקום מופיע אצל ילדים בגילאי שנתיים עד שש והוא עובר במגע, על ידי שפשוף, שריטה ועוד. ניתן להדבק על ידי שימוש במגבת של ילד שיש לו יבלות ויראליות או על ידי לינה על  מצעיו. ניתן לאבחן מולוסקום על ידי בדיקה קלינית כיוון שיש לנגע הזה מראה מאוד אופייני.

לא מעט ילדים סובלים בהופעת מחלות ויראליות חוזרות בגלל שהם עדיין לא יודעים איך להיזהר מהן. מחלות ויראליות חוזרות כגון יבלות, נמצאות באזורים חשופים ועלולות לגרום לילד אי נעימות. כמו כן, הן גורמות לגירודים ותחושת אי נוחות. לעתים רחוקות היבלות הויראליות יכולות להזדהם וזה דורש טיפול מיידי. לוירוס הנ"ל יש זמן דגירה של כשבועיים עד שבעה שבועות והוא יכול להעלם לאחר כשישה חודשים עד שנה, במקרים אחרים אף הרבה יותר. כמובן שמומלץ לטפל בנגעים הויראליים הללו כבר בתחילת הופעתם על העור על מנת להקנות לילד שקט נפשי. מדובר במחלה מדבקת, כך שאם יש בבית כמה ילדים, הם עלולים להדביק אחד את השני. אפשר בהחלט לצמצם הידבקות על ידי מניעת שימוש באותה המגבת ובאותם המצעים.

ד"ר דניאל שינהר הוא מנהל מחלקת כירורגית ילדים בבית החולים ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא תל השומר, והוא מטפל בהצלחה רבה באלפי ילדים עם מחלות ויראליות כל השנה. ד"ר דניאל שינהר נולד בישראל, גדל והתחנך בתל אביב, נשוי ואב ל-3 ילדים.

עוסק ברפואה מעל 30 שנה. ד"ר דניאל שינהר התחיל את לימודי הרפואה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב בגיל 17 כעתודאי ולאחר הלימודים, יצא לשרות צבאי אותו סיים כרב סרן וכמ"פ פלוגת רפואה. כמו כן, ד"ר שינהר מטפל בתופעות של הזעת יתר בכפות הידיים אצל ילדים. מדובר בתופעה מטרידה ומתסכלת והיא באה לידי ביטוי בהזעה מוגזמת של כפות הידיים. הזעת יתר בכפות הידיים מופיעה אצל ילדים, בני נוער ואנשים צעירים. גם בתופעה זו, מטפל ד"ר דניאל שינהר, כשמאחוריו שנים רבות של ותק ונסיון אותם הוא מגייס למען המטופלים שלו.

 

מולוסקום

 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


פרטי התקשרות

phone2, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin

 0722-796-046

talishinhar@gmail.com

רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'

 

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה