דר' דניאל שינהר - נוזלים באשכים אצל ילדים
המרפאה
זימון תורים
הומאופתייה
כירורג ילדים
לייעוץ
לקביעת תור

 
שליחת מייל

 
 
phone2, phone, contact, telephone, support, call

 0722-796-046

נוזלים באשכים בילדים

בשעה טובה נולד לכם תינוק חדש ומיד לאחר הלידה נראה שיש לו אשכים מאד גדולים ונפוחים. וואהו מה זה יכול להיות? בלי לחץ..
תופעה זו נפוצה מאד ומופיעה בכ-5% מהתינוקות הבנים שנולדים. תופעה זו נקראת הידרוצלה (שק של נוזל ) או נוזלים באשכים. בסקירות טרום לידתיות  לעיתים ניתן לזהות ממצא זה ולעיתים לא אך נוכחות של ממצא זה אינה מדאיגה כלל. 

אז מה זה הידרוצלה? 

ממצא זה נובע מחיבור עדין בין חלל הבטן לבין האשך הגורם לנוזלים מחלל הבטן לרדת לכיוון האשך ולעטוף אותו בנוזל. הנוזל יכול לצאת ולחזור משק האשכים לחלל הבטן ולכן לעיתים ניתן לראות שינויים בגודל הנפיחות באשכים במשך היום. לרוב בשעות הבוקר לאחר השינה הממצא יהיה קטן יותר כיוון שחלק מהנוזלים חזרו לחלל הבטן. 

חשוב להדגיש שהידרוצלה (נוזלים באשכים אצל ילדים) אינו גורם לכאבים גם אם הנפיחות מאד מרשימה וזאת אינה סיבה לבכי של התינוק. לעיתים ההידרוצלה מקבל גוון כחלחל הנובע מהשתקפות של כלי הדם על הנוזל. חשוב לא להילחץ, כיוון תופעה זו אינה מסכנת את האשך.

כ-60% מהידרוצלה, נוזלים באשכים, נספגים מעצמם במשך השנה הראשונה של חיי התינוק ולכן חשוב להיות במעקב אצל ד"ר שינהר, מנהל מחלקת כירורגית ילדים בשיבא תל השומר על מנת לנהל מעקב מסודר עד להחלטה והצורך בניתוח.

אז מתי מנתחים?

בהגיע התינוק לגיל שנה ולא התייעצות עם ד"ר שינהר תתקבל ההחלטה על הצורך לניתוח במידה ועדיין יש נוזלים באשכים בילדים. הניתוח מתבצע בהרדמת מסכה המתאימה לתינוקות באמצעות טכניקה ייחודית שמבצע ד"ר שינהר , מתבצעת קשירה של החיבור בין חלל הבטן לאשך וניקוז של הנוזלים מהאשך. לאחר כשעתיים מהפרוצדורה הניתוחית התינוק חוזר לחיים בריאים ומיטביים. 

נוזלים באשכים, הידרוצלה, תופעה נפוצה הדורשת אבחון ומעקב על מנת לא להגיע למצב של סיבוכים ללא צורך. דר׳ דניאל שינהר, מנהל מחלקת ילדים בבית החולים ספרא , שיבא תל השומר מטפל מעל ל  - 30 שנה בתינוקות , פגים ועד מתבגרים. ד"ר שינהר מאמין בגישה טיפולית המתייחסת למטופל בגובה העיניים והתייחסות אליו באופן בלתי אמצעי, המשלב טיפול מקצועי ברמה הגבוהה ביותר וללא כאב.
 

נוזלים באשכים אצל ילדים

 


להתייעצות / קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת


 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה


מרפאה ראשית
ברודצקי 43, רמת אביב

0722-796-046
talishinhar@gmail.com

בניין רופאים, רמת אביב, תל אביב,
כניסה ב׳ (מערבית),
צמוד לשופרסל - קומה 1,
מול קופ״ח מאוחדת.

 


מרכז רפואי דוד ADMC, הרצליה
ייעוץ הומיאופתי – ביטוחים פרטיים
Admcmedical.com

רחוב דוד המלך 1, הרצליה פיתוח

 


** שימו לב ***
מרפאת שב"ן לכירורגית ילדים
לבעלי כרטיס קופת חולים מכבי ומאוחדת
** ימי רביעי בלבד **